Jūsų krepšelis:
0 vnt.
Viso: 0.00 €

Darbo laikas: I-V 10:00-19:00; Turite klausimų? +370 65 391 613

Conax modulių pristatymas į LPexpress terminalą tik 1€!

Kaip išsirinkti antžeminį imtuvą? (Video)

PREKIŲ SĄRAŠAS:

ektra-banner (1) (2)

Kaip išsirinkti antžeminį imtuvą? (Video) Spausdinti El. paštas

Tai naujas skaitmeninisIMTUVAS.lt projektas. Skaitmeninio TV gyvenimo patarimai ir apžvalga.

Kas yra skaitmeninė TV?

Kaip aiškina neseniai sukurtas Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos tinklalapis skaitmenine2012.lt. „Skaitmeninė televizija– tai tokia TV rūšis, kai vaizdas ir garsas perduodamas ne analoginiu, o skaitmeniniu  signalu. Skaitmeninis signalas suspaudžiamas tam tikru formatu, todėl galima ta pačia dažnių juosta perduoti žymiai didesnį programų skaičių. Šis signalas, skirtingai nei analoginis, yra daug atsparesnis įvairiems trukdžiams bei atspindžiams, todėl skaitmeninė TV suteikia galimybę mėgautis gera vaizdo ir garso kokybe, matyti daugiau TV programų bei džiaugtis kitomis paslaugomis.“

Ne naujiena, kad norint žiūrėti skaitmeninę televiziją reikia turėti tam tikra įrangą, televizorių su integruotu tiuneriu arba skaitmeninės TV imtuvą.

Kaip išsirinkti tinkamą priėmimo įrangą?

Visu pirma reikia žinoti kokią skaitmeninę televiziją jūs norite žiūrėti:

 1. 1.Palydovinę televiziją (DVB-S)
 2. 2.Antžeminę televiziją (DVB-T)
 3. 3.Kabelinę televiziją (DVB-C)

Siūlyčiau pradėti nuo pačios populiariausios Lietuvoje – antžeminės TV.

Antžeminė skaitmeninė televizija transliuojama DVB-T MPEG-4/H.264 standartu. Su skaitmeninės TV imtuvu galite matyti iki 13(trylikos) programų nemokamai (iki 11 (vienuolikos) lietuviškų ir iki 2 (dviejų) užsienio programų).

Renkamės tinkamą įrangą.

Būtinai turi palaikyti DVB-T standartą. MPEG-4 arba H.264 glaudinimą. Ne pro šalį būtų turėti ir Conax atkodavimo galimybę (tik skaitmeniniuose imtuvuose). Televizoriams reikia pirkti atkodavimo modulį į kurį dedama papildomai iš operatoriaus įsigyta atkodavimo kortelė.

Conax - norvegų sukurtas kodavimo algoritmas, visa laika yra tobulinamas. Ir iki šiol nulaužti jo dar nepavyko. Daugiau informacijos www.conax.eu

Mano manymu prie būtinųjų sąvybių reikėtų pridėti imtuvo galimybę paduoti 5V srovę į anteną. Tai reikia jeigu jūs naudosite aktyvią anteną.

Tai kaip išsirinkti Jums tinkamą antžemines TV imtuvą?

Būtiniausias savybes jau paminėjau, papildomos:

 1. 1.EPG
 2. 2.HD/SD
 3. 3.Įrašymas
 4. 4.Laiko poslinkis
 5. 5.Media grotuvas
 6. 6.Tėvų kontrolė
 7. 7.Kodavimas
 8. 8.Kitos

EPG – elektroninis programų gidas. Tai yra programų sąrašas, kurį jūs galite peržiūrėti bet kurio metu televizoriaus ekrane. Turi dauguma priedėlių. Ši funkcija bus palaikoma tik tada jei yra informacija eteryje. (pavyzdys galėtų būti radijo imtuvas su RDS funkcija)

HD arba SD raiškos imtuvas priklauso nuo to kokias programas norite žiūrėti. HD – raiškioji televizija, SD- standartinės raiškos televizija. Šiuo metu yra transliuojami tik 3 koduoti kanalai (Vilniaus ir Kauno apskrityse)

Įrašymas – labai paplitusi papildoma funkcija. Dažniausiai imtuvai įrašo į USB raktą arba išorinį kietąjį diską. Laidos įrašomos TS formatu. (Transport Stream – šiuo formatu transliuojami visi kanalai (nesuspaustas))

Laiko poslinkis – galimybė mėgstamas laidas, sustabdyti bei atsukti atgal.

Media grotuvas – galimybė žiūrėti televizoriuje nuotraukas arba filmus, klausytis muzikos

Tėvų kontrolė – galimybė užrakinti su PIN kodu imtuvą/ imtuvo meniu arba kanalą pvz. Erotinį. Gamyklinis PIN kodas: 0000

Kodavimas – Norite žiūrėti koduotus kanalus, rinkitės imtuvą su Conax kodavimu. Papildomai dar reikės įsigyti atkodavimo kortelę iš programų teikėjo (Balticum TV arba TEO). Priklauso nuo jūsų gyvenamosios vietos

Kitos funkcijos gali būti tokios kaip: internetas, kietasis diskas ir panašiai.

Šiuo metu kokybiškų imtuvų kaina prasideda nuo 100 Lt.

Dar reikia...

Kokybiškos, teisingai sureguliuotos antenos. Gali užtekti ir šiuo metu naudojamos antenos su kuria žiūrėjote analoginę tv.

Galimi klausimai.

Kaip gauti priedėlį nemokamai? – reikia pasirašyti sutartį su operatoriumi ir mokėti kas mėnesinį mokestį. Už tai jūs gaunate galimybę žiūrėti koduotus kanalus.

Turiu DVB-T MPEG-2 televizorių/imtuvą. Ar tinka? – ne, netinka. Jeigu televizorius/imtuvas turi CI slotą galite įsigyti konvertuojantį modulį, kuris paverčia iš MPEG-4 signalo į Jums tinkamą MPEG-2. !!! galėsite žiūrėti tik nekoduotas programas

Jeigu turite daugiau klausimu rašykite/skambinkite mums.

Prieš pirkdami imtuvą pažiūrėkite kokias jungtis turi Jūsų televizorius ir perkamas imtuvas.

SkaitmeninisIMTUVAS.lt –  kokybiška įranga ir aptarnavimas.

UAB “Ektra” – Telekomunikacines paslaugas teikiame nuo 1992 metų

2012 © UAB Ektra

 

PRISIJUNGIMAS:FACEBOOK DRAUGAI:© 2017 UAB "EKTRA"

Griežtai draudžiama "skaitmeninisimtuvas.lt" paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti skaitmeninisimtuvas.lt kaip šaltinį

Prekių pristatymas

Mes siulome tris prekių pristatymo būdus:

Atsiskaitymas už prekes

Jūs galite pasirinkti iš dvejų atsiskaitymo būdu:

 • Atsiskaityti pavedimu
 • Atsiskaityti per el. bankininkystę

Prekės išsiunčiamos per parą nuo apmokėjimo.

Papildoma informacija
Uždaryti